Krásnohorské hradné hry

0
200

Obľúbené podujatie pod Hradom Krásna Hôrka návštevníkom už každoročne približuje históriu iným spôsobom. Tento rok sa môžete tešiť už na 14. ročník tohto podujatia, ktorý sa uskutoční v sobotu 3. augusta 2019.

Jedno z najväčších podujatí v Košickom regióne presúva návštevníkov do dávnej minulosti, keď boli rytierske súboje na bežnom programe dňa. Tento historický festival sa môže pochváliť najväčším počtom rytierov, dvorných dám, lukostrelcov, šermiarov i sokoliarov. Medzi 250 účinkujúcimi bude dokonca aj šašo. Krásnohorské hradné hry sú jediným podujatím, ktoré sa koná pod hradom Krásna Hôrka. Atmosféru podujatia dotvára stredoveká hudba, tanec, kostýmy, ale aj remeslá a jedlo. Najmenší návštevníci Krásnohorských hradných hier každoročne spolu dobýjajú slamený hrad Slamburg.

Hlavným ťahákom tohtoročných Krásnohorských hradných dní bude divadelno-kaskadérska skupina Štvanci z Česka. V poslednom období sa Štvanci sústreďujú najmä na jazdecké predstavenia. Predvádzajú dobové hry, šermiarsku a ohňovú show a kavalérie – vojenské jazdy. Ich umenie ste mohli vidieť aj v niekoľkých historických filmoch.

Na Krásnohorské hradné hry je taktiež zabezpečená kyvadlová doprava z Rožňavy do Krásnej Hôrky a to úplne zadarmo.

 

Na Krásnohorských hradných hrách na vás čaká @autocentrumAC , ktoré si pre vás pripravilo súťaž o auto na víkend. Nepremeškajte túto príležitosť a zapojte sa do súťaže!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Vložiť komentár
Vložte svoje meno