Tip na výlet – Tatrapolis

0
217

V areáli aquaparku Tatralandia, Liptovský Mikuláš sa nachádza unikátny detský zábavný park – TATRAPOLIS. Originálne spojenie kováčskeho remesla a cestovateľskej vášne, ktoré vyústilo do podoby netradičného detského zábavného parku.

Tatrapolis je zameraný najmä pre detského návštevníka, ktorý sa tu nielen zabaví, ale aj čo-to poučí zo zemepisu alebo histórie. Na ploche 1,61 ha je možné vidieť kovové miniatúry známych svetových stavieb, pozrieť si na vlastné oči prácu kováča, alebo sa neobmedzene zabávať na šiestich detských atrakciách.

Srdcom Tatrapolisu je Zemeguľaté námestie s kovovou točiacou sa sochou Zemegule. Na ňom je osadených 12 kovových miniatúr známych svetových stavieb. Vyrobené sú z kovu a sú verné kópie originálnych stavieb. Krátkou prechádzkou námestia je možné symbolicky precestovať celý svet. V zmenšenej podobe tu nájdete Eiffelovu vežu, londýnsky symbol – Big Ben, operu v Sydney, šikmú vežu v Pise, holandský veterný mlyn z Delft, slávne belgické Atomium, Sochu slobody, taiwanskú vežu Taipei, Petronas Towers z Kuala Lumpur, kanadskú CN Tower, dubajský Burj al Arab, či slovenský vysielač na Kamzíku.

Každý deň v Tatrapolise pracuje kováč, ktorý pred očami návštevníkov rozdúcha oheň a vytvaruje rozmanité kovové tvary. Na vlastné oči tak môžete vidieť ako treba rozžeraviť železo, ako sa dá železo ohýbať, čo je to  kovadlina, aké ťažké je kováčske kladivo a koľko času treba stráviť pri ohýbaní železa.

Ak hľadáte originálne miesto pre strávenie voľného dňa s rodinou, našli ste to pravé miesto.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Vložiť komentár
Vložte svoje meno